مدیر عامل شرکت پارس خودرو:پارس خودرو همچنان خودروساز برتر کشور خواهد ماند

مدیر عامل شرکت پارس خودرو:پارس خودرو همچنان خودروساز برتر کشور خواهد ماند

چاپ  |  ارسال به دوستان  |  PDF

 

در پی انتشار خبری تحت عنوان «چگونه اوباما رنو را مجبور به ترک ایران کرد؟» و بیان مطلبی از سوی جناب آقای کارلوس تاوارس مدیر عامل رنو فرانسه با روزنامه تریبون این کشور تحت این عنوان که اوباما دستور داده بود که فعالیت هایمان را در ایران متوقف کنیم و گزینه دیگری نداریم» به سراغ مهندس روح الله صمدی مدیر عامل شرکت پارس خودرو به عنوان شریک اصلی این شرکت رفتیم و گفتگویی را با ایشان انجام دادیم که در ادامه می خوانید:
نظر شما درخصوص صحبت های مدیرعامل رنو درخصوص ادامه فعالیت هایشان در ایران چیست؟
همانطوری که در مصاحبه های پیشین گفتم ما طی ماه های اخیر مذاکرات خوبی را جهت گسترش فعالیت هایمان و همچنین توسعه محصولات خانواده رنو با شرکت رنو فرانسه داشته ایم و همچنان آمادگی خود را جهت توسعه روابط با این شریک تجاری اعلام می کنیم اما کاهش سطح همکاری سبب زیان طرفین در رقابت با سایر خودروسازان مطرح جهان خواهد شد بنابراین ما نه تنها خواستار این اقدام نیستیم بلکه جهت توسعه بیش از پیش روابطمان نیز تلاش می کنیم و امیدواریم با مذاکرات دو جانبه بتوانیم به همکاری های استراتژیک دو شرکت ادامه دهیم.
در این خصوص چه مذاکراتی صورت گرفته است؟
در چند ماه گذشته در مذاکراتی که با شرکت رنو فرانسه و رنوپارس داشته ایم به نتایج ارزشمندی دست یافتیم. طبق مذاکراتی که با شرکت رنو فرانسه داشتیم جهت تولید خودروهای جدید و به روز این شرکت همچون خودروهای ای انتریو داستر به توافق رسیده ایم. همچنین براساس مذاکرات فی مابین با شرکت رنوپارس موافقت تولید خودروی تندر 90 و مگان را با ایجاد تغییرات کامل در بدنه و تولید فیس لیفت های این دو خودرو کسب کرده ایم و علاوه بر این صادرات محصول تغییر شکل یافته تندر 90 (پارس تندر) را با برند پارس خودرو را از شرکت رنو پارس دریافت کردیم.
چنانچه به هر دلیل فعالیت رنو در ایران متوقف شود آیا پارس خودرو برنامه ای برای استمرار فعالیت خود دارد؟

ما هنوز این خبر را به صورت رسمی از شرکت رنو دریافت نکرده ایم و تنها از طریق رسانه ها از این خبر مطلع شدیم بنابراین از نظر ما همکاری دو شرکت براساس قرارداد فی مابین همچنان ادامه دارد. البته باتوجه به این که شرکت پارس خودرو مسئولیت مستقیم حدود 8 هزار نفر کارکنان خود را بر عهده دارد فارغ از مسائل یاد شده برای توسعه فعالیت های خود با اتکاء به توانایی های داخلی در حال تلاش و فعالیت است که بتواند خودروی جدیدی با برند پارس خودرو که به لحاظ فنی و کیفی برابر استانداردهای این شرکت به عنوان نخستین و باکیفیت ترین خودروساز کشور باشد و همچنین پاسخگوی سلایق و علایق مشتریان خودمان نیز باشیم عرضه کند که الحمدا... به نتایج موثری دست یافته ایم.