پارس خودرو از ابتدا تاکنون-صفحه 2

پارس خودرو از ابتدا تاکنون-صفحه 2

در سال 1369 خط تولید جیپ صحرا با موتور میتسوبیشی ژاپن راه اندازی شد. روند تولید محصولات ادامه یافت تا اینکه در سال 78 شرکت تحت پوشش شرکت خودروسازی سایپا قرار گرفت و در همان سال مقرر گردید تا محصول رنو 5 شرکت سایپا در پارس خودرو تولید و مونتاژ گردد که در نتیجه تولید این خودرو با نام سپند در شرکت شروع شد. بعد از آن با تغییر ظاهری سپند و با پایه موتور پراید، محصولی با نام پی کی در سال 80 و سپس نیوپی کی در سال 84 به سبد محصولات شرکت پارس خودرو اضافه گردید که تولید آن محصول تا سال 85 ادامه یافت.

در سال 1379 شرکت پارس خودرو با بکارگیری ظرفیت های خالی سالن های تولیدی با مشارکت شرکت سایپا تولید خودروی پراید صبا و سایپا 141 را به صورت اجرتی (کارمزدی) برای شرکت سایپا شروع کرد.

در سال 1380 شرکت با هدف توسعه بازار خودروهای لوکس با همکاری شرکت نیسان ژاپن پروژه تولید خودروی نیسان ماکسیما را کلید زد.

در همان سال نیز تولید خودروی نیسان پیکاپ (وانت تک کابین و دو کابین) و در سال بعد خودروی رونیز که جزو خودروهای دو دیفرانسیل محسوب می شود، شروع شد.

از آن سال به بعد شرکت پارس خودرو توانست در دسته بازار خودروهای سواری و تجاری اعم از خودروی سواری سبک، خودروی دو دیفرانسیل با کاربرد بیابانی SUV، وانت و خودروهای لوکس سهم قابل توجهی را در کشور کسب نماید. پس از آن مقرر گردید تا با همکاری شرکت رنو فرانسه پروژه محصولات تندر 90 و مگان در شرکت پارس خودرو آغاز گردد که طی آن از سال 1382 احداث سالن تولیدی ال 90 در شرکت شروع شد.

 

 

در سال های 1385 تا 1388 با بهره برداری از پروژه های سالن جدید ال 90 و افزایش ظرفیت سالن رنگ متمرکز تولید محصولات تندر 90 و مگان افزایش یافت.

ادامه مطلب...

بازگشت